Az újszülött felismeri az édesanyja hangját és illatát. Szóval, még ha nem is tud annyi időt tölteni gyermekével, mint szeretne, így is van rá lehetősége, hogy az ismerősség és nyugalom érzését biztosítsa.
Hangészlelés
Érdeklődjön a kórházi személyzetnél, hogy van-e lehetőség telefon- és videóhívásra a babával (különleges kamerarendszer és technikai felszerelés használatával) vagy hangrögzítő készülék behozatalára. Ezen megoszthatja például, mit csinált aznap, felolvashat vagy altatót énekelhet a babának.
Tartsa észben, hogy amikor együtt lesz a gyermekével, több remek lehetőségük lesz majd a kötődés kialakítására, például szoptatás, kenguruzás, közös játék, felolvasás vagy egyszerűen beszélgetés révén.
(Forrás: raisingchildren)
Megjegyzés: Kérjük, figyeljen oda magára. Ezekben a megterhelő időkben az ember könnyen megfeledkezik a saját jólétéről. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) azt tanácsolja, hogy azoknak a szülőknek, akiknek el kell válniuk a gyermeküktől, legyen hozzáférése megfelelően képzett, egészségügyi vagy egészségügyön kívül dolgozó pszichológiai és mentális segítséghez.
(Forrás: WHO)
Továbbá segítségért fordulhat még az országos szülőszervezethez is. Ezen a linken talál egy listát az EFCNI különböző országokban fellelhető partnerszervezeteiről
Nagy Lívia
Nagy Bonnard Lívia a Melletted a helyem Egyesület alapítótagja. Magyarországon született, immáron 16 éve a francia - svájci határon él Genf mellett. Három egészséges kislánya mellett, egy halmozottan sérült 14 éves kisfiút nevel.
Kisfia Budapesten született korababaként a várandósság 27. hetében, így a magyar koraszülött ellátás és utánkövető-fejlesztő rendszer mellett ismeri a francia és svájci ellátási helyzetet is. Dolgozott gyermekápolóként, majd kipróbálta magát a felnőttoktatásban, marketingben, vezetett saját vállalkozást. Kisfia születése hatására 2015 óta, magyar és nemzetközi szinten önkéntes munkában az újszülöttek ellátási minőségének javításáért dolgozik.
Részt vett a WHO és az UNICEF által 2018 ban kiadott Survive & Thrive: Transforming care for every small and sick baby’ című kiadvány elkészítésében.
Az európai szülőszervezet, EFCNI tanácsányak többszörösen megválasztott tagja.
Alapító tagja a GLANCE-Global Alliance for Newborn Care szervezetnek.
Jelenleg EUPATI képzésben vesz részt, mellyel európai szakértő betegképviselőként klinikai és gyógyszerkísérletekben illetve tanulmányokban képviselheti az újszülöttek és szülek érdekeit.