A szülők bevonása az újszülött intenzív ellátásban dolgozó szakemberek FINE (Family and Infant Neurodevelopmental Education) képzésébe jelentős hatással volt a program fejlődésére.

A szülők bevonása az újszülött intenzív ellátásban dolgozó szakemberek FINE (Family and Infant Neurodevelopmental Education) képzésébe jelentős hatással volt a program fejlődésére.
Betegségek „rangsora” a globális egészséges életév veszteségekben mérve. (DALY)
Az elveszített életévek hátterében álló betegségek rangsorát a WHO megbízásából egy nemzetközi munkacsoport analizálja. A becsült eredmények alapján az újszülöttkori betegségek az első helyen állnak. Az összes egészségben eltöltött életév veszteség 7,3%-ért az újszülöttkori betegségek felelősek, a veleszületett fejlődési rendellenességeket 2,1%-kal a 10. helyre becsülik, ami azt jelenti, hogy a két eredmény összesen kb. 10%-ot tesz ki.
2019. szeptember 30-án az Újszülöttjeinkért, Koraszülöttjeinkért Alapítvány szervezésében a debreceni és nyíregyházi PICi csapatoknál befejeződött a FINE (Family and Infant Neurodevelopmental Education) képzés 2. szintje is:
A gyakorlati készségek a családcentrikus fejlődéstámogató ellátás terén.
Legelső alkalommal 2018 februárjában hallhattak a szakemberek Magyarországon a FINE programról, a Budapesten megrendezett 4th Global Symposium for Preemies nemzetközi konferencián. 17 hónappal később, már minden kelet-magyarországi 3-as szintű újszülött intenzív osztály teljesítette a képzés első szintjét és a következő szintre készül. Ez a hihetetlen eredmény olyan sorstárs szülők odaadó munkájának eredménye, akik felismerték a csecsemő- és szülőközpontú ellátás szükségességét.
2019.06.03-04. között a miskolci PIC orvosai és ápolói számára a Segíts Élni Alapítvány és a GE támogatásával, a Melletted a helyem Egyesület szervezésében Inga Warren és csapata fantasztikus előadásaival tartotta meg a Családcenrtikus Fejlődéstámogató Ellátás Alapozó képzését.
2019. május 20. - 21., Kecskemét
A Korábban Érkeztem Alapítvány az EFOP-1.2.10-16-2016-00002 "Mentorházak és mentorhálózat kialakítása koraszülöttek és családjaik számára a Dél-Alföld Régióban" projektjén belül FINE 1 (Family and Infant Neurodevelopmental Education) képzést szervezett a kecskeméti, gyulai, szegedi, bajai, békéscsabai és kiskunhalasi koraszülött intenzív, gyermekintenzív és újszülött osztály szakdolgozói (orvosok, nővérek) illetve a régióban dolgozó fejlesztő terapeuták számára.
"...Nem csak magunkért gyűltünk össze kollégák, gyakorlatilag mindannyian itt vagyunk, akik ma nem a gyerekek mellett dolgozunk. Ez nem véletlen. Nem csak a mi PiC-ünkért, nem csak a megyénkért, nem csak a mi régiónkért jöttünk el. Az egész országnak üzenni szeretnénk... hogy elindultunk, hogy még mindig változni, pozitív értelemben változtatni akarunk."
A család és a csecsemő idegrendszeri fejlődése oktatóprogram.
2025.03.27
2025.03.27