A 22. hétre született kanadai testvérpár lett a világ legkorábban született ikerpárja a Guiness szerint
Adiah és Adrial Nadarajah a kiírt időpontnál 126 nappal születtet korábban, megdöntve ezzel a 2018-ban, az amerikai Iowa államban világra jött ikrek 125 napos rekordját.
Ha a gyermekek a 22. hétnél csak egy órával is korábban születtek volna, a kórház nem alkalmazott volna életmentő intézkedéseket – írja a Guinness.
A várandósság teljes időtartama általában 40 hét, így a gyerekek a vártnál 18 héttel születtek korábban.
Az édesanya, Shakina Rajendram elmondta, hogy amikor 21 hetes és 5 napos terhesen megindult nála a szülés, az orvosok azt mondták neki, hogy a babák nem lesznek életképesek és nincs esélyük a túlélésre. Az édesanyának ez volt a második terhessége, első magzatát néhány hónappal korábban ugyanabban, az otthonukhoz közeli kórházban vesztette el.
Az édesapa, Kevin Nadarajah hozzátette: a kórházban jelezték, hogy nem tudnak segíteni egy ilyen korai terhességnél, így nem maradt más választása, mint éjszakánként könnyes szemmel imádkozni a gyermekekért.
A legtöbb kórház nem próbálja megmenteni a várandósság 24-26. hete előtt született babákat, de szerencsére a házaspárnak sikerült átkerülnie a torontói Mount Sinai Kórházba, amely speciális újszülött intenzív osztállyal rendelkezik.
Az orvosok a vajúdás második napján – a terhesség 21. hetében és hatodik napján – közölték, hogy ha a gyermekek akár csak néhány perccel a 22. hét előtt születnek meg, hagyják őket meghalni.
Az anya az erős vérzés ellenére mindent megtett, hogy késleltesse a babák születését. A magzatvize végül éjfél után 15 perccel folyt el, és az ikrek alig két órával az után jöttek világra, hogy a terhesség belépett a 22. hétbe. Adiah és Adrial ma már egy évesek, bár kezdetben komoly egészségi problémáik voltak.
“Több alkalommal majdnem a szemünk láttára haltak meg” mondta az anya. “Most már, bár az orvosok még mindig figyelemmel kísérik őket, remekül vannak.”
A koraszülöttek világrekordját az alabamai Curtis Means tartja, aki 21 hét és 1 naposan jött világra.
A teljes cikk itt olvasható.
A fordítást a BT (British Telecommunications) kollégái készítették.