• Melletted a Helyem - Egyesület a koraszülött ellátásért

Egyesületünk az RTL reggeli műsorában

2019. november 18-22 között a Melletted a helyem Egyesület alapítói, tagjai és meghívott szakértők járták körbe a koraszülés témakörét szakmai és szülői szemszögből az RTL Reggeli című músorában. Egész héten a koraszülöttekről beszélgettünk és több információ és vélemény is elhangzott ez ügyben. De nagyon fontos, hogy ebben a különösen érzékeny és kényes helyzetben az a legfontosabb, hogy mindig szakemberektől tájékozódjanak a szülők, ne laikus ismerősöktől! Merjenek információt kérni azoktól, akik hivatásszerűen foglalkoznak a koraszülöttek ügyével.”

 

Egyesületünk az RTL reggeli műsorában

 

A hét első reggelén Egyesületünk elnöke Dr. Nádor Csaba és alelnöke Nagy Livia a koraszülés, és a koraszülött babák társadalmi megítéléséről, az ellátási különbségekről, a megváltozott szülői szerepekről beszélt, kiemelve a kommunikáció és ismeretátadás fontosságát. Megtekintés

Egyesületünk az RTL reggeli műsorában

 

Az  Egy hét a gyermekekért! tematikus program részeként ezen a napon Egyesületünk alapítója Dr. Szabó Miklós nenatológus és Dr. Ádám Zsolt szülész-nőgyógyász képviselte a magyar koraszülött babaák ellátásban résztvevő orvosok munkáját, kiemelve az elmúlt évtizedek gyors fejlődését, a végbement orvosi előrelépéseket és eredményeket az újszülött gyógyászatban, melyhez elengedhetetlen a szülész-nőgyógyászok és a neotológusok szoros együttműködése. Megtekintés

 

Egyesületünk az RTL reggeli műsorában
Képfelirat

A gyermekek jogainak napján Egyesületünk alapítója Dr. Andrek Andrea pszichológus és Afonyiné Kaló Tünde a miskolci PIC vezető ápolója, Egyesületünk alelnöke a szülői stressz kialakulására és a szülők bevonásának fontosságára hívta fel a figyelmet, hiszen a koraszülött babáknak joguk, hogy szüleikkel lehessenek, miközben az életükért közdenek. A szeparáció a gyermek és a szülők egész életre kiható következményeire világítottak rá a kötődés, a szülői modell kialakulásának szempontjain keresztül. Megtekintés

Csütörtök reggel Egyesületünk tagja Dr. Kovács Tamás neonatológus és Bábiné Szottfried Gabriella, az Egészségügyi Szakmai Kollégium Védőnő tagozatának elnöke vett részt az adásban ésl a koraszülött baba kórházi ellátása utáni, otthonában történő ellátására koncentráltunk a védőnők szerepét hangsúlyozva, felhívva a figyelmet az országban regionálisan működő mentorprogramokra. Megtekintés

Egyesületünk az RTL reggeli műsorában


A pénteki adásban Egyesületünk tagja Dr. Venkovits Balázs érintett édesapa és Dr. Horváth Zsolt érintett édesapa, neonatológus, az Újszülöttjeinkért, koraszülöttjeinkért Alapítvány elnöke az apák támogató szerepének fontosságáról valamint a fejlődéstámogató családbarát koraszülött ellátás alapjairól beszélgettek a műsorvezetőkkel. Megtekintés

 

Hasznos volt számodra ez a cikk?
Mondd el mennyire!

Szavazatok száma: 0

Átlagos értékelés: 0