• Melletted a Helyem - Egyesület a koraszülött ellátásért

Jótékonysági bál a koraszülöttek világnapján

A Segíts Élni Alapítvány meghívására 2019. November 15-én a Koraszülöttek Világnapja alkalmából jótékonysági bálon vett részt Egyesületünk. Az Alapítvány már 26 éve támogatja a miskolci PIC-ben ápolt koraszülötteket és betegen született újszülötteket mihamarabbi gyógyulásuk érdekében, valamint az Alapítvány üzemelteti a regionális koraszülött mentés – szállítást. Bánné Dr. Gál Boglárka, a Borsod Abaúj Zemplén Megyei Közgyűlés alelnök köszöntőjét követően Dr. Nádor Csaba, Egyesületünk elnöke és Nagy Lívia, Egyesületünk alelnöke átadta azt a zajtszintmérő fület, mely segíti a koraszülött babák fejlődését támogató környezet kialakítását.

Köszönjük a GENERALI Human Safety Net programjának a támogatást! Ezt követően Dr. Szűcs Ildikó a miskolci PIC osztályvezető főorvosa és Afonyiné Kaló Tünde vezető ápoló átadták a „Segítő kéz” díjat melyben három különböző kategóriában jelölhette az ápoló személyzet munkatársait. 

A nyertesek:

I. Kategória: Szűcs Mária

II. Kategória: Ruszóné Gyüre Éva

III. Karegória: Németh Katalin.

A Freedance 2008 Társastánc Sport Egyesület táncbemutatója megalapozta az este további részére a báli hangulatot!

„Ne azt nézd,hogy honnan jöttem, Azt lásd, aki én vagyok
Nem számít, hogy miért történt, Most már úgy is itt vagyok!
Te lettél az őrangyalom, Tőled függ az életem.
Kezem nyújtom, ments meg engem, Szenvedtem már eleget!
Viseld gondom,szeress nagyon,legyél a pót anyukám
Viszonzásul meggyógyulok, nagyra növök hamar ám!
Puha kezed,kedves hangod,jobbak, mint az orvosság
Gondoskodó szereteted, önmagában is biztonság!
Köszönöm,hogy szeretsz engem és megmented az életem,
A hősöm lettél áldott nővér/doktor S amíg élek,el nem feledem!”


Ruszóné Gyüre Éva