• Melletted a Helyem - Egyesület a koraszülött ellátásért

Koraszülött világnap 2019 pályázat

A Koraszülöttek Világnapja alkalmából Egyesületünk pályázatot hirdetett a III-as szinten működő koraszülött intenzív osztályok között. Egyesületünk megalakulása óta elsődleges célunk a családbarát, fejlődésközpontú ellátás meghonosítása Magyarországon.

Debrecen Szülészet-Nőgyógyászati Klinika, PIC osztály pályázat

 

Az Ultra Early Intervention Conference évről évre a családbarát koraszülött ellátás tudományos bizonyítékain alapuló pllléreivel, a legújabb kutatási eredményekkel és gyakorlati megvalósításával foglalkozik.
Olyan nővér-orvos csapatok jelentkezését vártuk, akik szeretnének velünk tartani 2020.március 19.-én a stockholmi Karolinska Egyetem által szervezett konferenciára.  
A nyertes pályázat elbírálásakor figyelmbe vettük, hogy az adott osztály eddig milyen fejlődéstámogató változásokat vezetett be  és milyen további tervekkel és időhatárokkal szeretné megvalósítani a családbarát koraszülött ellátás 8 alapelvét:

 

  1. 24/7 látogatás/szülői jelenlét
  2. A szülők pszichés támogatása
  3. Fájdalomcsillapítás protokollok alapján
  4. Káros környezeti hatások minimalizálása
  5. Megfelelő pozícionálás
  6. Bőr-bőr kontaktus támogatása
  7. A szoptatás és anyatej elválasztás szakszerű támogatása
  8. Alvás védelem

 

Miskolc, B-A_Z megyei kóház, PIC osztály pályázat
Miskolc, B-A_Z megyei kóház, PIC osztály pályázat


Debrecen Szülészet-Nőgyógyászati Klinika, PIC osztály pályázat


Miskolc, B-A_Z megyei kóház, PIC osztály pályázat