A koraszülést követően, ami a legtöbb esetben váratlanul, egyik pillanatról a másikra következik be a várandósság során, a szülők nincsenek felkészülve sem lelkileg sem fizikailag a hosszú kórházi tartózkodásra és nem tudják mire lesz szükségük a koraszülött intenzív osztályon.
Veterán, koraszülött ellátást megjárt szülőként praktikus tanácsokkal és hiteles információkkal segítjük a szülőket ebben az embert próbáló, traumatikus élethelyzetben a mindennapokat. Ezzel a listával nemcsak a szülőknek, de nagyszülőknek és a barátoknak is segítséget adunk ötletekkel, hogyan támogathatják a leghatékonyabban szeretteiket!
Íme a P.I.C.-i lista
- Jegyzetfüzet és toll
- Egyszerhasználatos fényképezőgép, mely a baba inkubátora alatti kis szekrényben tárolható, és ha éppen nem tud a szülő gyermeke mellett lenni, a személyzet fényképeket készíthet a különleges pillanatokról, illetve az első kenguruzásról!
- Mosható textil pelenka, plüss játék melyet használat előtt jó, ha az édesanya pár percig közel tart a bőréhez. Az anya illata fájdalomcsillapító hatású a baba számára!
- Plüss vagy termo takarók, melyeket mind az inkubátorban, mind a kenguruzás során lehet használni.
- Sapkák és zoknik, melyek fontosak főleg a kenguruzás során!
- Amennyiben az osztályon nincs elérhető kenguru pulcsi, olyan hálóing vagy ing, mely elől könnyen nyitható.
- Kézi tükör, melynek segítségével látható a baba arca kenguruzás közben.
- Fényképek a családról (apa-anya-testvér(ek)), rajzok a testvérektől, melyek emlékeztetik a személyzetet, hogy a baba ennek a családnak a része!
- Egy neszeszer táska az inkubátor szekrényben, amelyben azokat a tárgyakat, amelyeket a család szeretne emlékbe megtartani (pl.: név karkötő, köldökzsinór csonk, CPAP sapka)
- Mellszívó és sterilizáló készülék otthoni használatra, illetve a kórházi mellszívó tartozéka saját használatra, hiszen az anyatej fejése alapvető a koraszülött baba legfontosabb gyógyszeréhez, az anyatejhez!
- Hűtőtáska az anyatej szállításához. Lefejt anyatejnek doboz vagy zacskó és alkoholos filc a megjelöléshez! Jó ha ven bekészítve papírtörlő és mellbimbó védő, amennyiben szükség lenne rá.
- Osztályonként eltérő, hogy milyen baba ápolási termékekre van szükség, melyet a személyzet a szülőktől kér. A Picinyke.hu weboldalán megtalálhatóak azok a speciális c-pap cumik, lepedő alátétek, apró pelenkák és a családtagoknak egyéb ajándék ötletek, melyeknek megvásárlásával Egyesületünk munkáját támogatod!
Érdemes a hivatalos iratokat, családtámogatási juttatásokat, kedvezményeket mihamarabb elintézni annak érdekében, hogy a család anyagi terhei enyhülhessenek, és ne essenek el egyes támogatásoktól azért, mert véletlen kifutnak az igénylési határidőkből.
Nagy Lívia
Nagy Bonnard Lívia a Melletted a helyem Egyesület alapítótagja. Magyarországon született, immáron 16 éve a francia - svájci határon él Genf mellett. Három egészséges kislánya mellett, egy halmozottan sérült 14 éves kisfiút nevel.
Kisfia Budapesten született korababaként a várandósság 27. hetében, így a magyar koraszülött ellátás és utánkövető-fejlesztő rendszer mellett ismeri a francia és svájci ellátási helyzetet is. Dolgozott gyermekápolóként, majd kipróbálta magát a felnőttoktatásban, marketingben, vezetett saját vállalkozást. Kisfia születése hatására 2015 óta, magyar és nemzetközi szinten önkéntes munkában az újszülöttek ellátási minőségének javításáért dolgozik.
Részt vett a WHO és az UNICEF által 2018 ban kiadott Survive & Thrive: Transforming care for every small and sick baby’ című kiadvány elkészítésében.
Az európai szülőszervezet, EFCNI tanácsányak többszörösen megválasztott tagja.
Alapító tagja a GLANCE-Global Alliance for Newborn Care szervezetnek.
Jelenleg EUPATI képzésben vesz részt, mellyel európai szakértő betegképviselőként klinikai és gyógyszerkísérletekben illetve tanulmányokban képviselheti az újszülöttek és szülek érdekeit.